KPS Płock awansuje do turnieju finałowego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
turniej siatkówki turniej siatkówki fot: pixabay

W ostatni weekend drużyna KPS Płock uczestniczyła w półfinałowym turnieju w Łodzi, mającym na celu awans do drugiej ligi centralnej. W turnieju udział wzięły cztery zespoły: Resursa Łódź, AZS UWM Olsztyn oraz BAS 2 Białystok. Zmagania te, były kolejnym etapem dla dwóch najlepszych drużyn, które uzyskały możliwość gry w finale o awans do wyższej ligi.

Początek turnieju i dynamiczne mecze

Płoccy zawodnicy, zaprezentowali się z dobrej strony, już w pierwszym meczu przeciwko AZS UWM Olsztyn. Po wygranych dwóch pierwszych setach (25:16 i 25:12) natrafili na trudności w trzecim secie, ale ostatecznie triumfowali 29:27, kończąc mecz wynikiem 3:0. Grzegorz Szumielewicz, dzięki swojej wybitnej grze, został MVP tego spotkania.

Wyzwanie w meczu z Resursą Łódź

Drugie spotkanie z Resursą Łódź było pełne napięcia i emocji. Mimo wygrania pierwszego seta, KPS przegrał dwa kolejne, by wyrównać na 2:2. W tie - breaku, mimo kontrowersyjnych decyzji sędziowskich, które, jak przyznali nawet kibice Resursy, były korzystniejsze dla gospodarzy, KPS przegrał 14:16 w decydującym secie, kończąc mecz wynikiem 2:3.

Zwycięstwo nad BAS 2 Białystok i zapewnienie awansu

W decydującym o awansie meczu, z zespołem z Białegostoku, płoccy zawodnicy, nie dali szans przeciwnikom, wygrywając kolejno do 17, 11 i 19. MVP tego spotkania został Wojciech Wachowicz. Ostatecznie, po niespodziewanej porażce Resursy z AZS UWM Olsztyn, to KPS Płock okazał się zwycięzcą turnieju.

Awans KPS Płock do finałów, jest potwierdzeniem ich doskonałej formy i umiejętności radzenia sobie z presją na wysokim poziomie sportowym. Turnieje finałowe zaplanowane są na dni 26 - 28 kwietnia, gdzie KPS zmierzy się z takimi drużynami jak BTS Elektros Bolesławiec, Klima Błażowa i SST Lubcza Racławówka. To będzie kolejna okazja, by płocczanie mogli udowodnić swoją wartość i zawalczyć o upragniony awans do drugiej ligi.

Źródło: portalplock.pl