Wydrukuj tę stronę
sobota, 01 październik 2022 14:32

Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Internet dla studenta i ucznia Internet dla studenta i ucznia pixabay

Dostęp do dobrego łącza internetowego jest niezbędny nie tylko studentom, lecz także dzieciom w trakcie roku szkolnego.

Coraz więcej zadań szkolnych wykonywanych jest w sieci. Internet to także kopalnia wiedzy, którą młode osoby mogą eksplorować bez granic i poszerzać swoje horyzonty. Jaki Internet dla studenta i ucznia wybrać? Nauka zdalna wymaga dobrego łącza. Sprawdź nasze propozycje.

Internet dla ucznia i studenta – jak go wykorzystać do nauki?

Uczniowie korzystający z Internetu pod okiem rodziców, mogą odkryć cenne źródło ciekawych i przydatnych do nauki materiałów edukacyjnych oraz bezpiecznej rozrywki. To doskonałe miejsce do nauki języków obcych, zarówno za pomocą kursów e-learningowych, darmowych serwisów, takich jak Duolingo, czy oglądania ulubionych filmów i seriali na platformach streamingowych w oryginalnej wersji językowej. Szeroki wybór programów popularnonaukowych, takich jak BBC Earth czy National Geographic dostępnych w telewizji online lub na YouTube oraz usługi Map Google, które za pomocą kilku kliknięć pomagają przenieść się do miejsc omawianych na lekcji geografii, ułatwiają naukę i poszerzają horyzonty dziecka. Dzięki postępującej digitalizacji zbiorów muzealnych i aplikacji Google Arts & Culture, uczniowie mogą również poznać najsłynniejsze dzieła sztuki na swoim komputerze lub tablecie.

Zdobytą w Internecie wiedzę dziecko może utrwalić dzięki quizom on-line, a tym samym uczyć się poprzez zabawę. Ponadto, w sieci nie brakuje serwisów udostępniających darmowe i w pełni legalne cyfrowe wersje książek oraz filmy, fotografie i muzykę, którą uczeń może wykorzystać np. do stworzenia prezentacji na zajęcia.

Internet domowy – jaka przepustowość będzie najlepsza dla ucznia?

Internet dla studenta i ucznia nie tylko ułatwia dostęp do materiałów edukacyjnych, ale zapewnia również świetną rozrywkę. Dostosowane do wieku gry komputerowe, platformy streamingowe, czy dostęp do nielimitowanych ebooków i audiobooków np. w serwisie Storytel, pomogą odpocząć od szkolnych obowiązków. Zarówno do nauki, jak i rozrywki całej rodzinie przyda się niezawodny Internet o odpowiedniej przepustowości. Przyjmuje się, że do standardowego wykorzystania sieci wystarczy prędkość pobierania 300 Mb/s i 50 Mb/s wysyłania, jednak dla pewności, że łącze nie będzie zakłócane przez zbyt wiele działań i podłączonych sprzętów, o wiele lepszą opcją będzie pakiet o prędkości pobierania rzędu 600 Mb/s lub 1 Gb/s.

Jaki Internet wybrać, aby zagwarantować dziecku i domownikom połączenie najwyższej jakości?

Na jakość łącza internetowego wpływ ma nie tylko liczba użytkowników czy sposób wykorzystywania sieci. Dużą rolę odgrywają w tym przypadku również zewnętrze czynniki, np. ukształtowanie terenu czy warunki atmosferyczne. Jeśli chcemy, aby nasze łącze było od nich niezależne, warto postawić na nowoczesną opcję, jaką jest Internet światłowodowy. Jaki wybrać?

Internet światłowodowy – jakiego dostawcę wybrać?

Jeśli chcesz się cieszyć najlepszym łączem do nauki rozrywki, wybierz symetryczny Internet światłowodowy od INEA. Symetryczne łącze internetowe zapewnia taką samą prędkość wysyłania i pobierania danych. Oznacza to, że niezależnie od tego, co robisz w sieci, zawsze możesz liczyć na niezawodność i niewielkie opóźnienia w przesyłaniu danych z serwera. Co więcej, INEA dla swoich klientów przygotowała kilka wersji pakietów Internetu - o prędkości 300 Mb/s, 600 Mb/s lub 1 Gb/s. Dzięki temu każdy będzie mógł dostosować prędkość do wymagań, jakie stawiają przed łączem internetowym domownicy.

Internet dla studenta i ucznia – o czym należy pamiętać?

Wybierając Internet dla studenta, należy pamiętać o tym, że tak naprawdę z usługi tej będą także pozostali domownicy. Przy wyborze łącza weź pod uwagę ich liczbę. Im więcej użytkowników sieci zamieszkuje dany dom, tym lepszy i wydajniejszy Internet domowy będzie potrzebny. Postaw na taki pakiet, żeby podczas nauki zdalnej, oglądania programów edukacyjnych czy pobierania dużych plików nic nie przerwało połączenia. Dzięki temu wszyscy domownicy będą mogli uczyć się i korzystać z rozrywki bez ograniczeń.