Gdy żołnierz ginie na misji, poszkodowaną jest także jego rodzina, a zwłaszcza dzieci. Dzieci stają się pośrednio ofiarami tej sytuacji. Bardzo przeżywają stratę rodzica i obniża się także ich status materialny. Do pomocy tym dzieciom powoływane są do życia organizacje pomocowe. Fundacja dla służb mundurowych, która otacza opieką dzieci, sieroty po wojskowych ma zatem ważne zadanie do spełnienia.
Najczęstsza pomoc udzielana przez fundacje
Fundacja dla służb mundurowych, która pomaga dzieciom, sierotom po wojskowych udziela różnorakiej pomocy. Najczęstsza pomoc dzieciom, świadczona przez te organizacje, to pomoc edukacyjna. Są to przeróżne składki na świadczenia socjalne przeznaczone są dla osób uczęszczających na zajęcia od dzieciństwa do ukończenia szkoły, a także na kursy szkoleniowe i kwalifikacyjne, aby ułatwić im wejście na rynek pracy. Aby poprawić znajomość języków obcych, po ukończeniu szkoły średniej organizowane są wyjazdy wakacyjne za granicę, natomiast młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów ma prawo do wypoczynku zimowego lub letniego w obozach wojskowych. Nagrody za „dobre wyniki” przyznawane są również uczniom, którzy wyróżniają się w nauce po ukończeniu szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.
Z jakich funduszy korzysta organizacja
Organizacja non-profit, jaką jest fundacja dla służb mundurowych czerpie fundusze z różnych źródeł. Między innymi są to okresowe wpłaty od braci żołnierskiej na służbie, od szeregowych do generałów. Darowizny pozyskiwane są także z sekcji krajowych Sił Zbrojnych. Fundacja dla służb mundurowych oferująca pomoc dzieciom uzyskuje także darowizny od fundacji emerytowanych żołnierzy, darczyńców, członków innych sił zbrojnych i członków innych sił policyjnych. Często zyski fundacja dla służb mundurowych czerpie z aktywów nieruchomościowych. Budżet fundacji zwiększa się także często poprzez odsetki od kapitału odłożonego i zainwestowanego w obligacje rządowe. Fundacja dla służb mundurowych, która pomaga sierotom po wojskowych najczęściej nie otrzymuje żadnych dotacji państwowych. To powód do dumy dla całej wojskowości i policji, ponieważ umacnia to więź łączącą instytucję z rodzinami jej mniej zamożnych kolegów.